Seznam dlužníků fyzických osob

Napsal admin • Oct 4th, 2011 • Rubrika: Uncategorized

Seznam dlužníků fyzických osob je databáze, kde jsou zapsaní lidé, kteří měli problémy se splácením svých půjček, úvěrů a závazků.

Co je to seznam dlužníků ?

Seznam dlužníků si zřídily finanční instituce, aby mohly evidovat klienty, kteří měli problémy se splácením svých dřívějších půjček. Pokud tedy přijdete do banky žádat o půjčku, tak si vás nejprve proklepnou v registrech dlužníků. A kdo má zápis v registru dlužníků, tak tomu půjčku neposkytnou. Banky totiž půjčují pouze lidem, kteří jsou zapsaní v registrech dlužníků.

Bankovní seznam dlužníků fyzických osob

Existuje bankovní seznam dlužníků fyzických osob kam posílají data všechny banky a velké nebankovní společnosti. Jedná se o hodně používaný registr dlužníků. Banky jsou při poskytovány půjček hodně opatrné, takže tento registr hodně využívají. Mohou se tak elegantně vyhnout případným problémovým klientům.

Nebankovní seznam dlužníků fyzických osob

Existuje také seznam dlužníků fyzických osob, do kterého svoje data vkládají především různé nebankovní společnosti. V Česku je opravdu hodně takovýchto nebankovních společnosti, takže do tohoto systému je zapojeno docela hodně lidí.Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.